ZÁZNAM PŘI DOPRAVNÍ NEHODĚ

zaznam_o_dopravni_nehode.pdf

Pokud nejste povinni hlásit dopravní nehodu policii (nedošlo ke zranění nebo škoda nepřevyšuje 100 000 Kč), musíte se s druhým účastníkem (viníkem) nehody dohodnout na zavinění. Tuto dohodu je nejlépe učinit písemně a to na tiskopisu "Evropský záznam o dopravní nehodě". Alternativně je možné využít i volného listu papíru - na takovémto dokumentu musí být učiněna a oběma stranami podepsaná dohoda o zavinění.

Neprodleně hlaste pojistnou událost pojišťovně, u které jste pojištěni pro případ odpovědnosti za škodu z provozu vozidla (povinné ručení).

APLIKACE ZÁCHRANKA

RSOE-EMERGENCY AND DISASTER INFORMATION SERVICE

Mějte přehled o všech mimořádných událostech v celém  světě včetně ČR (katastrofy,stavy nouze, apod.),a to téměř v reálném čase.

Aplikace RSOE pro Android vás bude informovat o všem podstatném.Informace od RSOE jsou ověřeny z několika zdrojů.

Stránky lze navštívit přes tento odkaz zde.Ze stránek si můžete stáhnout i android aplikaci.



PRVNÍ POMOC PŘI NEHODĚ

Dopravní nehoda je vždy velmi stresující záležitost a každý z nás si přeje, aby se nikdy nestal jejím účastníkem. Přesto jsou dopravní nehody na našich silnicích a dálnicích stále častější. Každý by proto měl vědět, jak se při dopravní nehodě správně zachovat a jak efektivně poskytnout první pomoc postiženým, neboť právě na laicích často závisí záchrana jejich životů. Navíc ujet od dopravní nehody a neposkytnout první pomoc zraněným, je ze zákona posuzováno jako trestný čin.

Podrobné informace naleznete zde


NEPOJIŠTĚNÉ VOZIDLO

Pokud jste účastníkem dopravní nehody a nejste si jisti,zda je vozidlo dalšího účastníka pojištěné,můžete využít bezplatné služby ČKP - Informační služba.

Zde naleznete po zadání SPZ vozidla informace o platnosti pojištění.

Informace o pojištění lze čerpat i zpětně.

Stránky ČKP můžete navštívit  zde.




CHRAŇTE SVÉ SOUKROMÍ NA INTERNETU
IP adresa, cookies a otisk prohlížeče – to jsou tři způsoby, díky nimž mohou weby a internetové služby sledovat uživatele. Většina z nich tak činí především za účelem zefektivnění komerčních služeb. Facebook má prošpikovaný internet svými doplňky, takže ví, které weby navštěvujeme, a následně podle toho může cílit inzerci. To stejné platí o reklamních systémech Googlu, Microsoftu a dalších. E-shopy si ukládají zboží, které vyhledáváme a následně nám jej nabízí v reklamních bannerech.

Podobné sledování však nemusí být jediným důvodem skrývání svojí identity na síti. Často se chceme vydávat za občana jiného státu, abychom měli dostupné zahraniční služby omezené tzv. geoblockem. Jak tedy skrýt svou identitu?

Ke stažení :          prohlížeč    TOR BROWSER                  
                              prohlížeč    EPIC BROWSER

PŘED POUŽITÍM PROHLÍŽEČE TOR SI PŘEČTĚTE TYTO INFORMACE


Více na: https://www.zive.cz/clanky/4-zpusoby-jak-na-internetu-surfovat-anonymne/sc-3-a-184471/default.aspx#part=1

SKRYTÍ IDENTITY NA INTERNETU ?
Anonymitu na internetu si v žádném případě nezajistíte spuštěním prohlížeče v tzv. anonymním režimu, byť to jeho název evokuje. Ten je anonymní pouze z pohledu konkrétního počítače, kdy jsou po zavření prohlížeče odstraněny veškeré stopy navštívených služeb.

 Více na: https://www.zive.cz/clanky/4-zpusoby-jak-na-internetu-surfovat-anonymne/sc-3-a-184471/default.aspx#part=1Pokud to s anonymitou na webu myslíte vážně, pak je ideálním řešením Tor. Často je nazýván jako internet v internetu s ne příliš dobrou pověstí. Můžete přes něj navštěvovat běžné weby, ale třeba také skryté služby, mezi nimiž lze najít i černé trhy s nelegálním zbožím.

Vše funguje na principu tzv. cibulového protokolu, kdy je každý blok dat několikrát obalen do zašifrované slupky, jejíž klíč zná pouze router, přes který tento blok putuje. Ten může rozšifrovat tuto vrstvu, pod níž najde adresu dalšího TOR routeru, kam data odešle. Nedostane se k surovým datům ani k adrese odesílatele a cíle. Ty bude znát až poslední router a navštívený web si tak bude myslet, že komunikuje právě s ním.                       

Více na: https://www.zive.cz/clanky/4-zpusoby-jak-na-internetu-surfovat-anonymne/sc-3-a-184471/default.aspx#part=5